Muharrem İnan, Dernek Başkanı

Değerli Meslektaşlarım,

Uzun bir aradan sonra düzenlenecek olan, yüz yüze kongremize sizleri davet etmekten büyük onur duyuyorum. Öncelikle bu zor görevi kabul eden sayın Muharrem Yazıcı ve kongre sekreterimiz Güney Yılmaz’a teşekkür etmek isterim. Eminim yirminci yılını tamamlayacak olan Çocuk Ortopedisi kongremiz kendine yakışır bir katılım ve bilimsel altyapı ile tamamlanacaktır.

Kongreler, bilimsel ürünlerin ortaya koyulmasında önemli platformlardır. Genç meslektaşalarımız ile tecrübeli hocalarımızın bu platformda bir araya gelerek bilimsel ve özgün çalışmalar sunması ve tartışması yeni çalışmalar için önemli bir motivasyon oluşturacaktır. Ümit ediyorum düzenlenecek kongremize ulaşacak akademik çalışmalarla bu ortam yakalanacak ve gelecek kongreler için bir temel oluşturulacaktır.

Türkiye’mizin coğrafi avantajlarından yararlanarak, kongremize tüm komşu ülkelerin katılımının sağlanması ve meslektaşlarımız ile işbirliğinin geliştirilmesi son derece önemlidir. Bu yıl yapılan organizasyonun gelecek kongrelerimiz için de önemli bir temel taşı olacağına inanıyorum. Emeği geçen hocalarıma teşekkür ediyorum

Türkiye’de çocuk ortopedisinin gelişimine emek veren hocalarımızdan aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak temel hedeflerimizdendir. Bu amaçla yoğun bir yükün altına giren Kongre Başkanına, sekreterine, düzenleme kuruluna ve tüm katılımcılara şimdiden iyi bir kongre dileklerimi iletiyorum.

 

Saygılarımla

Muharrem İnan
Çocuk Ortopedisi Derneği Başkanı