7. ULUSAL ÇOCUK ORTOPEDİSİ KONGRESİ

Değerli meslektaşlarım,

Sizleri 7. Çocuk Ortopedisi Kongresine davet etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum.

2002 yılında, 1. Ortopedi ve Travmatoloji Buluşması kapsamında ilkini düzenlediğimiz kongremizin sekreterliği görevini üstlenmiştim. 20 yıl sonra tarafıma tevdi edilen kongre başkanlığı görevini büyük bir onur ve gururla kabul ettim. Bu takdir ve tercihleri için Derneğimiz yönetim kuruluna şükranlarımı sunuyorum. Kongre sekreterimiz Dr Güney Yılmaz’la birlikte düzenleme kurulu ve bilimsel komite üyelerimizin destekleriyle bilimsel açıdan doyurucu, sosyal açıdan unutulmaz bir kongre düzenlemek için tüm gayretimizle çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

Ancak bir kongreyi başarılı yapan asıl faktör katılımcıların ilgi ve desteğidir. Fiziksel katlımınız yanında bilimsel çalışmalarınızla kongremize destek vereceğinizden eminiz. Kongremize uluslar arası bir kimlik kazandırmak istiyor ve bunun için çok ciddi  girişimlerde bulunuyoruz. Kongremizi, sadece Türkiye Çocuk Ortopedistleri için değil , Balkanlardan Kafkasya’ya Ortadoğudan Kuzey Afrika’ya geniş bir coğrafyadaki meslektaşlarımız için bir buluşma noktası haline getirmek arzusundayız.

Kısa zaman içinde detaylarını sizlerle paylaşacağımız programızla, gelecek yıl baharı hep birlikte Ankarada karşılamak, unutulmaz anılar devşirmek dileğiyle...

Sağlıkla kalın,

Dr. Muharrem Yazıcı
Kongre Başkanı